Opvouwbare bal Foooty

We kregen van de Gorinchemse speciaalzaak De Buurman een Foooty om uit te proberen. Een soort opvouwbare bal, die bouwplezier én speelplezier biedt. Althans, als het allemaal wil lukken met de bal in elkaar zetten, want dat ziet er nogal lastig uit. We testen de Foooty.

Aangezien we geloven in ieders talent, schakelden we de jeugd in van jongeren inloopcentrum The Mall. Deze jongens en meiden houden wel van een balspelletje dus de ideale doelgroep, zou je zeggen. Maar het in elkaar vouwen en klikken van de bal valt vies tegen. Althans, als je niet de moeite neemt om eerst even naar de uitleg te kijken. De Footy bestaat namelijk uit een aantal elementen, soort vlindervormige schijfjes. Door deze in elkaar te schuiven, kun je verschillende vormen maken, en als je het goed doet dus ook een ronde bal. Zonder uitleg blijkt het een vrij kansloze actie om er iets ronds van te maken. In het beste geval kun je het een rugbybal noemen.

En om het allemaal even overzichtelijker te maken:

Foooty is bedacht door een Jean-Pierre Raes die het zat was om steeds een bal te kopen op vakantie, omdat zijn eigen exemplaar niet in de koffer paste. Hij experimenteerde met een t-shirt, en verschillende koppelingen. Inmiddels is het t-shirt verdwenen uit het concept, maar kun je de bal nog wel vullen met een shirt of doek voor wat extra gewicht. Dat maakt de mogelijkheden van de Foooty wel erg ruim. Je kunt ook gewoon verschillende bouwwerken ermee maken. Goed voor de creativiteit.

Review Foooty

Zoals uit de eerste video blijkt, is dit op papier echt wel een tof product, maar zonder uitleg is het lastig om gelijk een mooie ronde bal te maken. Oefening baart kunst, en een kleine tutorial video (staat op de site van Foooty) maakt al meteen duidelijk waar we de fout ingingen. Dat werkte dus niet helemaal zoals verwacht, maar in de basis is dit wel een grappig product. De handeling eenmaal onder de knie, heb je een heel compacte bal om mee te nemen en overal mee te spelen. Dat blijkt wel uit de tweede video. En dat is een lollig concept.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Je mag gebruik maken van deze HTML tags en attributen: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>